Sen noci Svatojánské

Zvadlo
Blíží se nejkratší noc roku a v Athénách se chystá velká slavnost. Vévoda Theseus se bude ženit. Jeho nastávající je krásná Hippolyta, královna Amazonek. Svatební slavnost bude trvat po tři dny a dvě noci a bude na ní každý, kdo v Athénách něco znamená. Přítomen však bude i král elfů Oberon se svou chotí Titanií a jejich družinou. Slavnost bude jistě velkolepá a unikátní. Přeci na ní nechcete chybět?

Hra lehká jako elfí políbení a svěží jako lehký vánek za teplé letní noci. Vzkvétající láska mladých a sny a přání chudých se zde setkávají s humorem a kouzly skřítků. Chcete si odpočinout od starostí a vážnosti svého života a nechat se unést bláznivým zamilováním, trochou škodolibosti nebo dávnou touhou?
Přijměte pozvání na tuto romantickou komedii na moderně-prastarý námět a prožijte si příběh jako ze sna. Nechte si s námi zdát Sen noci Svatojánské.
(Hra se hraje v maskách, které dostanete, nicméně pokud máte na výběr mezi brýlemi a kontaktními čočkami, jsou vhodnější čočky.)

Jedná se o komorní larp pro 16–20 hráčů. Na jeho realizaci stačí dostatečně velké prostory, drobné občerstvení a dobrá nálada. Hra vyžaduje necelé 4 hodiny, během kterých jsou hráči seznámeni s pozadím hry a svými postavami, proběhne hra samotná a po jejím skončení krátká reflexe. Náklady na realizaci hry jsou minimální – jedná se prakticky pouze o zajištění prostor a cestovného, potřebné rekvizity máme k dispozici.

Je možné se s námi domluvit na realizaci této hry přímo ve Vašem městě. Pokud máte zájem o tuto hru na Vaší akci nebo Vašem večírku kontaktuje nás.

Kompletní hru Sen noci Svatojánské můžete stáhnout zde.
Nakládání s touto hrou je možné v souladu s licencí uvedenou na herních materiálech – Creative Commons.
CC: BY – SA – NC
V případě, že budete chtít hru uvést a něco vám nebude jasné, kontaktujte nás – vysvětlíme. Po dohodě je možné i zapůjčit nějaké rekvizity.

Sen noci Svatojánské již byl úspěšně uveden v květnu 2010 na zámku Jezeří a v květnu 2011 v Pardubicích.
Poslední úspěšné uvedení hry Sen noci Svatojánské se konalo v rámci Laprvíkendu v Brně ve dnech 28. a 29. 10. 2011 a následně dne 15. 11. 2011 v rámci Hraj larp v Praze.

Obecné informace ke hře je možné si stahnout a prostudovat zde.

Fotky z realizace hry v Pardubicích najdete zde.

Fotky z realizace hry na Larpvíkendu v Brně najdete zde.

Fotky z realizace hry v rámci Hraj larp 2011 v Praze najdete zde.

Fotky z realizace hry v rámci Hraj larp 2013 v Praze najdete zde.

Hru na motivy stejnojmenné divadelní hry od Williama Shakespeara vytvořila polská skupina Stowarzyszenie Wielosfer – Kuba Tabisz a Ola Kościewicz. Českou verzi úpravou a překladem polské hry vytvořila Kateřina „Morgain“ Holendová za pomoci a podpory Magdalény „Mirelaridon“ Dariusové. Za pomoc s grafickou stránkou hry děkuji Štěpánce “Štěky” Jakešové a Pavlovi “Sunderovi” Mejstříkovi.


Novinky

14.09.2011

Představujeme Vám nový web Tempus ludi, o.s. plný aktuálních informací....

10.09.2011

Tempus ludi, o.s. uvede svou hru Sen noci Svatojánské na 8. Larpvíkendu v Brně v termínu od 27.-30. 10. 2011....

05.09.2011

Tempus ludi, o.s. se bude významně podílet na celkové realizaci akce Hraj larp aneb Komorní podzim, která bude probíhat celý podzim roku 2011. Uvedeme zde také Sen noci Svatojánské!...