Realizované

Projekty realizované či zaštítěné Tempus ludi, o.s.

Dance Macabre

Tento taneční larp v sobě snoubí vášěň argentinského tanga s tajemností Tance se smrtí. Jedná se o první projekt tohoto typu v ČR. Akce měla 4. běhy v průběhu let 2012 a 2013, informace je možné dohledat na facebookové stránce akce a na jejích webových stránkách.

Klub Felis

Klub Felis je komorní larp z prostředí kočičího klubu, kde se potkávají domácí mazlíčcí s pouličními rváči. I přes jejich antipatie však v klubu většinou vládne atmosféra souznění. Hravý larp včetně předcházejících workshopů se bude konat v Praze dne 18. 3. 2012 a za pouhých 200 Kč vám dáme možnost jeden večer vidět svět kočičíma očima.

Sen noci Svatojánské

Sen noci Svatojánské je komorní larp na motivy známe divadelní hry. V průběhu podzimních měsíců roku 2011 byl uveden na Larpvíkendu v Brně a v rámci projektu Hraj larp v Praze.

Hraj larp

V rámci tohoto projektu bylo v průběhu podzima 2011 v Praze uvedeno 8 komorních larpů. Projekt byl připravován více pražskými organizátory a Tempus ludi, o.s. jej zaštítilo. Na podzim 2012 je očekáváno jeho pokračování.

Odraz 20 10

Odraz je název putovní konference v České republice, která je inspirována konferencemi ve Skandinávii, kde se konají pod názvy Knudepunkt, Solmukohta a jiné. Cílem je především umožnění setkání různých organizátorů volnočasových aktivit známých pod názvem larp. Díky náplni konference se pak její účastníci mohou dozvědět mnoho užitečných informací o těchto hrách, jejich organizaci a organizátorech, získat nové zkušenosti a navázat nové kontakty. Tempus ludi zorganizovalo Odraz 20 10, který se konal 26.–28. 3. 2010 a účastnilo se jej více než 100 účastníků ze 6 zemí.

Perunův stín, Perunův boj, Perunův pád

Tato trilogie umožnila mladým lidem prožít několik dnů podle vzoru našich dávných předků. O slovanských kmenech na našem území v dobách stěhování národů se nám zachovalo jen velmi málo informací, ale přitom dodnes ovlivňují v mnohém naše zvyky, tradice a kulturu – a právě tomu se věnovala tato trilogie. Perunův stín realizovaný v roce 2009 účastníkům přiblížil vědomosti o Slovanech a jejich zvycích na českém území v 6.-7. století. Druhý Perunův boj pojednával o konfliktu nově přicházející křesťanské víry a starých zvycích a odehrával se na konci 9. století v Pobaltí. Perunův Pád se zaměřil na období 9. a 10. století na Kyjevské Rusi a hráči byli svědky soumraku a pádu slovanských bohů a tradic.
V roce 2009 jsme na tento projekt získali podporu z České národní agentury Mládež v rámci programu Mládež v akci, která posloužila k zajištění materiálních zdrojů pro všechny ročníky.

Stezky krve – Hranice lidství a Dance Macabre

Jedná se o dva poslední díly třídílné série Stezky krve, která byla realizována smíšenou skupinou organizátorů v Brně. Někteří členové se podíleli na její realizaci a akce byla ze strany Tempus ludi, o.s. i zaštítěna.
Série pojednávala o dilema lidskosti a přerodu v bestii a hráči znázorňovali postavy upírů, kteří se snaží zachovat si místo v současném světě. Hra byla koncipována jako 3 víkendové díly a jednodenní ples.

PASS IX

Tempus ludi, o.s. zaštítilo i 9. ročník larpu Postapokalyptická schyzofrenní symfonie a někteří členové pomáhali i při realizaci dalších ročníků.
Hra simuluje prostředí světa po blíže neurčené globální katastrofě. Hra je nepřerušovaná, má minimum pravidel a klade důraz na co největší přizpůsobení kostýmů hráčů a prostředí, v němž se odehrává, postapokalyptické realitě. Příběh zkoumá vztahy v nově vynikající společnosti, je zaměřen na atmosféru a má nebojový charakter.

Apokalypsa – Nový začátek

Tempus ludi, o.s. se podílelo na organizaci tohoto larpu v roce 2009.
Děj se odehrával v převážně zdevastovaném a zamořeném světě po 3. světové válce v malé nově vybudované osadě Nová Ves. Larp poukazoval na to, jak obtížný je život na nízké technologické úrovni a čeho všeho jsou lidé schopni ve snaze o přežití a získání svého místa ve znovu se utvářející společnosti na malém kousku relativně nezničené země.

Čas proměn

Tempus ludi, o.s. zaštítilo a podpořilo tento larp, který se konal 26.–28.9. 2008.
Jednalo se o larp zasazený do fantastického světa Andrzeje Sapkowského. Děj se odehrával zhruba padesát let po sáze o Geraltovi. Hra se zaměřovala na cenu lidství v návaznosti na Proměny a Zkoušku trav, jakési procedury bájných zaklínačů. Zároveň hra nastavovala morální dilema přinášející možnost zneužití takových postupů. Hra také obsahovala široké množství zákulisních intrik a vysoké politiky.


Novinky

14.09.2011

Představujeme Vám nový web Tempus ludi, o.s. plný aktuálních informací....

10.09.2011

Tempus ludi, o.s. uvede svou hru Sen noci Svatojánské na 8. Larpvíkendu v Brně v termínu od 27.-30. 10. 2011....

05.09.2011

Tempus ludi, o.s. se bude významně podílet na celkové realizaci akce Hraj larp aneb Komorní podzim, která bude probíhat celý podzim roku 2011. Uvedeme zde také Sen noci Svatojánské!...